مشاورین مسکن افق

مشاورین املاک تهران
با ما تماس بگیرید : 44706010

قیمت مصالح و کرونا

قیمت مصالح ساختمانی بعد از کرونا چه می شود؟

قیمت مصالح ساختمانی بعد از کرونا چه می‌شود؟
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران می‌گوید: با توجه به اینکه مقرر شد نرخ دستمزد کارگران تا ۲۱ درصد افزایش یابد چنانچه با این وضعیت نرخ ارز، قیمت بیمه و مالیات تغییری نکند، منطقی است که قیمت مصالح ساختمانی بین ۲۲ تا ۲۳ درصد گران شود.


رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران درباره وضعیت بازار ساخت و ساز به تجارت‌نیوز گفت: قیمت‌گذاری مواد کانی غیرفلزی از دستور دولت خارج شده است. با این شرایط ما معتقدیم که قیمت مصالح ساختمانی را باید عرضه و تقاضا تعیین کند و نه تولیدکنندگان. چرا که ورود تولیدکنندگان در عرصه قیمت‌گذاری اثر سویی را در بازار به همراه خواهد داشت و رقابت منفی را برای فعالان بازار به همراه دارد.


اسماعیل کاظمی افزود: چنانچه ویروس کرونا در سه ماهه ابتدایی سال مهار نشود صنعت ساخت و ساز دچار رکود خواهد شد. این موضوع می‌تواند رقابت منفی را در میان فعالان بازار رقم زند. یعنی قدرت خرید مردم برای ساخت و ساز فروکش می‌کند از این رو برخی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، برای فروش کالاهایشان ترفندهای جدیدی را از جمله کاهش قیمت محصولات یا ارائه تخفیف بر روی برخی کالاها اعمال خواهند کرد که این موضوع هم به ضرر تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان خواهد شد


او با اشاره به وضعیت ساخت و ساز در شش ماه دوم سال اظهار کرد: بعید است سرمایه‌گذاران در شش ماه نخست سال اقدامی جهت ساخت و ساز مسکن داشته باشند. البته دولت هم برای مهار کردن رکود در صنعت ساخت و ساز نباید غافل شود.


کاظمی با اشاره به تاثیر افزایش نرخ دستمزد بر مصالح ساختمانی گفت: با توجه به اینکه مقرر شد نرخ دستمزد کارگران تا ۲۱ درصد افزایش یابد چنانچه با این وضعیت نرخ ارز، قیمت بیمه و مالیات تغییری نکند، منطقی است که قیمت مصالح ساختمانی بین ۲۲ تا ۲۳ درصد گران شود.

جستجوی ملکنگران یافتن ملک مورد نظر خود نباشید

ما با استفاده از فایل هزاران مورد مسکن فروش و اجاره، فایل مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن خواهیم یافت.

چگونه فایل مورد نظر را پیدا کنیم

جهت یافتن فایل مسکن مورد نظر خود، با استفاده از فرم جستجو موجود در صفحات سایت اقدام به جستجوی فایل مسکن مورد علاقه خود نمائید.

آیا برای اتخاذ تصمیم بهتر نیاز به مشاوره یک حرفه ای دارید؟

مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه املاک می باشند

با ما تماس بگیرید!