مشاورین مسکن افق

مشاورین املاک تهران
با ما تماس بگیرید : 44706010

تاریخ: 1399-08-22

۷ سال دولت هیچ کاری برای بازار مسکن نکرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار مسکن در ماه‌های آینده به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید، اما ریزش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد.

اقبال شاکری با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: برخی کارشناسان اعلام می‌کنند که با تغییر معادلات سیاسی در عرصه بین‌المللی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور، قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، اما به نظر من بازار مسکن دارای عوامل تأثیرگذار و مهم‌تری است که تغییر در آنها بر بازار مسکن مؤثر خواهد بود و تلاطمات ارزی در این عرصه اثرگذار نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من معتقدم که قیمت مسکن در ۴ ماهه پایان امسال افزایش یا کاهش چشمگیری نخواهد داشت، البته بازار به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید که این مسئله در میزان معاملات اثرگذار است، اما کاهش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد، هر چند که شاید قیمت‌ها کمی پایین بیاید، اما کاهش‌ها همانند روند کاهشی دلار نیست.
وی گفت: تحلیل بازار مسکن در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تحولات جاری در قیمت‌گذاری بازار اثر ندارد، بلکه تحولات اساسی می‌تواند روند قیمت‌ها را نزولی کند که متأسفانه در ۷ سال اخیر دولت هیچ اقدامی برای ایجاد تحول اساسی صورت نداده است.

شاکری تصریح کرد: مهم‌ترین مؤلفه برای بهبود بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها، تولید گسترده و انبوه مسکن است، قطعاً با افزایش ساخت‌وساز میزان عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد و این مسئله موجب شکسته شدن قیمت خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: متأسفانه در سال‌های اخیر بازار مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و این بازار در دستان سفته بازار و دلالان قرار دارد، از این رو آنها به راحتی زیر بار کاهش قیمت‌ها نخواهند رفت. از طرفی حال که ما مشاهده می‌کنیم که فضای روانی جامعه در بازار مسکن و تمام بازار‌های اقتصادی اثرگذار است، چرا دولت اقدام به فضاسازی مثبت در داخل کشور نمی‌کند تا از این طریق بازار‌ها به تعادل برسد.

 

جستجوی ملکنگران یافتن ملک مورد نظر خود نباشید

ما با استفاده از فایل هزاران مورد مسکن فروش و اجاره، فایل مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن خواهیم یافت.

چگونه فایل مورد نظر را پیدا کنیم

جهت یافتن فایل مسکن مورد نظر خود، با استفاده از فرم جستجو موجود در صفحات سایت اقدام به جستجوی فایل مسکن مورد علاقه خود نمائید.

آیا برای اتخاذ تصمیم بهتر نیاز به مشاوره یک حرفه ای دارید؟

مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه املاک می باشند

با ما تماس بگیرید!