مشاورین مسکن افق

مشاورین املاک تهران
با ما تماس بگیرید : 44706010

تاریخ: 1399-10-13

آنچه یک خانواده ایرانی جویای مسکن باید بداند

برآوردها از بازار مسکن نشان می دهد که این بخش مهم اقتصاد به رکودی 3 ساله فرو خواهد رفت.

کاهش شدید در قدرت خرید مردم به دلیل حباب بزرگ شکل گرفته در بازار کالاهای سرمایه ای و به خصوص مسکن باعث شده است تا دوره انتظار برای خرید مسکن به وسیله خانوارهای ایرانی از 30 سال به 70 سال افزایش یابد.

حضور گسترده بانک های خصوصی از دهه 1380 در بازار مستغلات باعث برهم خوردن مزیت های سرمایه گذاری، انحراف بانکها از کارکرد ذاتی و شکل گیری حباب در بازار مسکن شد که با بی نظارتی بانک مرکزی در سالهای اخیر، در سال 1399 به اوج رسید و مسکن را از دسترس اکثر خانوارهای ایرانی خارج کرد.

علیرغم صعود ۵ تا ۶ برابری میانگین قیمت مسکن در سطح کشور؛ درآمد مردم در سه سال گذشته تنها دو برابر شده است که به معنای تضعیف قدرت خرید خاوارهای ایرانی است.

بررسی دوره های زمانی انباشت نقدینگی و تزریق به بازارهای سفته بازانه و سوداگرانه نشان می دهد که بخش مسکن تا سال 1402 به رکود رفته و این سکون و رکود در بخش خانه های لوکس که در سال های اخیر رشد کرده بود بیشتر خواهد شد.

خانوارهایی که نقدینگی خود را در بانک سپرده گذاری کرده و یا از اواخر سال 1399 اقدام به خرید طلا و پس انداز آن در بانک کنند، وضعیت بهتری داشته و در 3 سال بعد با قدرت خرید دو برابری می توانند وارد بازار شوند و به عنوان مثال به جای خرید آپارتمان 50 متری، آپارتمان 100 متری خریداری نمایند.

جستجوی ملکنگران یافتن ملک مورد نظر خود نباشید

ما با استفاده از فایل هزاران مورد مسکن فروش و اجاره، فایل مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن خواهیم یافت.

چگونه فایل مورد نظر را پیدا کنیم

جهت یافتن فایل مسکن مورد نظر خود، با استفاده از فرم جستجو موجود در صفحات سایت اقدام به جستجوی فایل مسکن مورد علاقه خود نمائید.

آیا برای اتخاذ تصمیم بهتر نیاز به مشاوره یک حرفه ای دارید؟

مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه املاک می باشند

با ما تماس بگیرید!