مشاورین مسکن افق

مشاورین املاک تهران
با ما تماس بگیرید : 44706010

تاریخ: 1400-02-08

ارزان ترین مناطق غرب تهران برای خرید مسکن

با توجه به شرایط موجود در بازار مسکن، مناطق غرب تهران به دلایل مختلف مورد توجه تعداد زیادی از علاقه‌مندان بازار مسکن است.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، ارزان‌ترین نرخ فروش منزل در غرب تهران متعلق به منطقه تهرانسر و گران‌ترین متعلق به مرزداران است.

 

بازار مسکن به دلیل افزایش نرخ در چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است؛ اما نکته قابل توجه آن است که به دلیل وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و البته با شیوع ویروس کرونا شاهد رکود نسبی در بازار مسکن در چند وقت اخیر بودیم.

به دلیل افزایش نرخ مسکن، بسیاری از خریداران حال حاضر در این بازار خریداران مصرفی هستند. اما برخی از افراد برای سرمایه‌گذاری با نقدینگی خودشان و البته کسب درآمد، به سمت بازار مسکن می‌روند.

منطقه غرب تهران به دلایل مختلف همچون امکانات رفاهی موجود در آن منطقه، یکی از مناطق پرطرفدار برای خریداران و فروشندگان بازار مسکن است.
با توجه به افزایش چشم‌گیر قیمت خرید خانه در شمال تهران، بسیاری از افراد برای خرید خانه به سمت غرب تهران می‌روند.

با توجه به داده‌های دریافتی از سایت دیوار، قیمت خرید مسکن در غرب تهران در چند سال گذشته افزایش داشته و برخی از مناطق به دلیل تراکم جمعیت پایین‌تر قیمت بالاتری را نسبت به سایر مناطق دارند. منطقه مرزدارن در غرب تهران، با متوسط قیمت متری ۵۳ میلیون تومان گران‌ترین محله در بین مناطق غرب تهران دارد. در مقابل منطقه تهرانسر با متوسط قیمت ۲۴ میلیون تومان برای هر متر مربع، کم‌ترین قیمت فروش مسکن را دارد.

همچنین محله پونک، با نرخ متوسط ۴۵ میلیون تومان در رتبه دوم گران‌ترین منطقه برای خرید مسکن در بین مناطق غرب تهران قرار دارد.

نکته قابل توجه اختلاف قیمت بین سه منطقه جنت‌آباد است. جنت‌آباد جنوبی شاید به دلیل دسترسی بهتر به وسایل نقلیه عمومی، متوسط قیمت هر متر مسکن ۴۳ میلیون تومان را دارد، اما جنت‌آباد شمالی با متوسط قیمت ۳۹ میلیون تومان برای هر متر خانه ارزان‌تر از دیگر محله‌های جنت‌آباد است.

 

جستجوی ملکنگران یافتن ملک مورد نظر خود نباشید

ما با استفاده از فایل هزاران مورد مسکن فروش و اجاره، فایل مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن خواهیم یافت.

چگونه فایل مورد نظر را پیدا کنیم

جهت یافتن فایل مسکن مورد نظر خود، با استفاده از فرم جستجو موجود در صفحات سایت اقدام به جستجوی فایل مسکن مورد علاقه خود نمائید.

آیا برای اتخاذ تصمیم بهتر نیاز به مشاوره یک حرفه ای دارید؟

مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه املاک می باشند

با ما تماس بگیرید!