مشاورین مسکن افق

مشاورین املاک تهران
با ما تماس بگیرید : 44706010

تاریخ: 1400-05-10

رشد ۳ میلیونی مسکن پس از وعده ارزانی

از زمانی که وزیر راه و شهرسازی گفته که افزایش قیمت مسکن با حباب مواجه شده قیمت هر متر مربع خانه در تهران بیش از ۳.۱ میلیون تومان گران شده و رشد ۱۲ درصدی داشته است.

در پایان آذر سال گذشته بود که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلایل گوناگونی دچار نوسان است و این مسئله موجب شده که قیمت آن با حباب مواجه شود، از این رو نمی‌توان به صورت هیجان زده درباره مسائل مختلف حوزه مسکن از جمله قیمت مسکن طرح اقدام ملی صحبت کرد.

اما از آن زمان هفت ماه می‌گذرد و براساس گزارش بانک مرکزی از معاملات بازار مسکن تهران در تیر قیمت هر متر مربع خانه در پایتخت بیش از ۳.۱ میلیون تومان افزایش داشته و رشد ۱۲ درصدی داشته است.

براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات مسکن تهران در آذر سال گذشته متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران (در مناطق ۲۲ گانه)، ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود اما بر اساس جدیدترین گزارش از معاملات تیر متوسط قیمت یک متر مربع خانه در تهران به نرخ ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

وزیر راه پیش از آن نیز در مهر گفت که اگر قیمت معاملات مسکن در مناطق یک و سه را درنظر نگیریم، میانگین هر متر مربع در تهران به زیر ۱۵ میلیون تومان می‌رسد. اما در آن زمان با حذف مناطق مذکور، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران ۲۳٫۱ میلیون تومان می‌شود.

در واقع میان اظهارات وزیر راه با آمارهایی که یک نهاد دولتی(بانک مرکزی) ارائه می‌کند اختلاف وجود دارد.

جستجوی ملکنگران یافتن ملک مورد نظر خود نباشید

ما با استفاده از فایل هزاران مورد مسکن فروش و اجاره، فایل مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن خواهیم یافت.

چگونه فایل مورد نظر را پیدا کنیم

جهت یافتن فایل مسکن مورد نظر خود، با استفاده از فرم جستجو موجود در صفحات سایت اقدام به جستجوی فایل مسکن مورد علاقه خود نمائید.

آیا برای اتخاذ تصمیم بهتر نیاز به مشاوره یک حرفه ای دارید؟

مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه املاک می باشند

با ما تماس بگیرید!